Plakat wykonany przez dzieci przedstawiający kran, umywalkę i dużo naklejonych papierowych dłoni wyciętych przez dzieci.

DBAMY O ZDROWIE Z MAŁYM MISIEM

W minionym tygodniu dzieci z grupy IV realizowały jeden z modułów projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” pod hasłem „Dbamy o zdrowie z małym misiem”. Przedszkolaki
z radością samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki – każdy wg. własnej inwencji i preferencji smakowych. W czasie zajęć rozmawiały o piramidzie zdrowia i aktywności fizycznej. Podczas zabaw dydaktycznych utrwalały nawyki zdrowego odżywiania. Dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie
oraz kto pomaga nam o nie dbać, poznały działanie mydła dzięki eksperymentowi „uciekający pieprz” oraz wspólnie wykonały plakat pod hasłem „Czyste ręce mamy bo o zdrowie dbamy!” Celem modułu było kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu.