EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

Dnia 22 września 6-latki z grupy V, wzięły udział w  akcji „Chodź na ulicę” zorganizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Mimo kapryśnej pogody najmłodsi udali się na ostrowski Rynek, gdzie przygotowano  dla  nich moc atrakcji.  W autobusie „Bezpieczna droga do szkoły” dzieci uczestniczyły w  lekcji dotyczącej  bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którą  prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji wraz ze Strażą Miejską. W drugim „zaczarowanym autobusie”  zorganizowano dla nich gry edukacyjne i zabawy, a przed Ratuszem oraz w jego wnętrzu zabawy taneczne i ruchowe zapewniali animatorzy. Zlokalizowane na Rynku stoiska zapewniły dzieciom liczne niespodzianki: kolorowanki, układanki a także słodkości. Każde dziecko wróciło do przedszkola z uśmiechem na twarzy oraz z  drobnymi upominkami.