MÓJ DOM – MOJA RODZINA

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy V i VIII uczestniczyły w zajęciach integracyjnych „Mój dom – moja rodzina”. Podczas zajęć przedszkolaki były bardzo aktywne i chętnie wypowiadały się na temat swoich najbliższych, wspólnego spędzania czasu z rodzicami i rodzeństwem. Dzieci odgadywały  zagadki o członkach rodziny  i określały stopień pokrewieństwa.  Kształtowały  także umiejętność globalnego czytania wyrazów: mama, tata, ja, siostra, brat, mama mamy, tata mamy itp. Najmłodsi  mieli wiele do powiedzenia na temat swoich najbliższych, a opowiadaniom towarzyszyły pozytywne emocje i uśmiech na ich buźkach.  Zwieńczeniem zajęć była zabawa oraz wspólne wykonanie pracy plastycznej. To tylko potwierdzenie na to, jak bardzo nasi milusińscy kochają swoich rodziców. Bo przecież Mama i Tata to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka 🙂