ODWIEDZINY PANI PIELĘGNIARKI

29 listopada dzieci z grupy II odwiedził specjalny gość – Pani pielęgniarka. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające dla małych słuchaczy. Pani pielęgniarka pokazała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce     w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże i wiele innych ciekawych rzeczy. Następnie wyjaśniła do czego służą                         i zademonstrowała  niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Przedszkolaki dowiedziały się także o podstawowych zasadach higieny i dbania           o zdrowie. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu kolorowankę oraz naklejkę z napisem „Dzielny pacjent”. Serdecznie dziękujemy Pani za przybycie, cenne informacje         i poświęcony nam czas.