Nasze Przedszkole jest miejscem wspaniałej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i pogłębiania wiedzy w atmosferze przyjaźni i akceptacji. Podążamy za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektujemy jego potrzeby, wspieramy w dążeniu do samodzielności i niezależności, w rozwijaniu zdolności oraz zainteresowań. Chcemy, aby nasi wychowankowie rozwijali się w bezpiecznym i czystym środowisku, dlatego uwrażliwiamy je na piękno otaczającego świata, kształtując postawę proekologiczną. Nowoczesny budynek położony jest w oddaleniu od ulicznego zgiełku, otoczony piękną zielenią.  Dysponujemy  bardzo dobrze wyposażonymi salami, w tym również salami dedykowanymi dzieciom z niepełnosprawnościami. Możemy pochwalić się smaczną domową kuchnią, w której przygotowywane są przepyszne zbilansowane posiłki z możliwością dostosowania indywidualnej diety dla dzieci.

Budynek Przedszkola nr 12 widziany z lotu ptaka. wewnątrz budynku plac zabaw. Przed budynkiem stoją zaparkowane trzy samochody.Budynek Przedszkola 12 TĘCZA widziany częściowo. Przed budynkiem stoi balon z napisem Ostrów Wielkopolski.
przecinanie czerwonej wstęgi przez zaproszonych gości i dzieci.

Wykorzystujemy naturalną potrzebę działania dzieci stwarzając takie sytuacje, które wyzwolą u nich pozytywne przeżycia i skłonią do kreatywnego ich wyrażania poprzez muzykę, taniec, rysunek. Nasze przedszkolaki uczestniczą również w zajęciach specjalistycznych,  zajęciach  dodatkowych oraz licznych programach, projektach, innowacjach pedagogicznych. Do dyspozycji wychowanków pozostaje również Sala Doświadczania Świata oraz Sala Rehabilitacyjna dedykowana dzieciom z niepełnosprawnościami. Uczymy tolerancji, życzliwości, empatii, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka opierając się na uniwersalnych wartościach takich jak miłość, przyjaźń, wzajemny szacunek.
Przedszkole nr 12 Tęcza jest otwarte na propozycje rodziców, zachęca ich do udziału w życiu naszej placówki.

Dzieci wraz z nauczycielami podczas wręczenia grupowych maskotek.
5 dziewczynek z medalami.
Pani Prezydent Beata Klimek z dziećmi przy stoliku.
dwóch chłopców bujających się na huśtawce, na przedszkolnym placu zabaw.
Duża grupa dzieci, Panie i 2 sportowców.
Dwoje dzieci na koniach. Na środku i po bokach stoją Panie i trzymają dzieci.
Dzień lata
Alpaka otrzymująca jedzenie z dłoni dziecka
Dzieci, kura oraz owieczka bawiące się na polanie
Pani gra na saksofonie, dzieci siedzą na dywanie i słuchają.
Grupa dzieci będąca na spacerze w lesie.
Dziewięcioro dzieci pozujących do zdjęcia z maskotką białego króliczka.
Sześcioro chłopców biegających po dywanie interaktywnym.
Dziewczynka trzymająca w lewej ręce dyplom, w prawej papierową torbę. W tle, na stole widoczne suszone bukiety.
Dzieci wraz z Paniami znajdujący się na stadionie żużlowym. Na pierwszym planie widoczny motor żużlowy.
Grupa dzieci stojąca przed kolejką turystyczną.
Dziewięcioro dzieci siedzących w kole, w sali przedszkolnej. W tle widoczne meble oraz zabawki.
Dzieci, rodzice oraz maskotki Minionki stojące przed budynkiem przedszkola
Dwie panie oraz dzieci siedzący na dywanie w sali przedszkolnej. Na dywanie rozłożona jest ścieżka sensoryczna. W tle, na stole znajdują się dynie.
Dzieci siedzące w półkolu na dywanie w sali ubrane w strój jabłuszka. Na środku stoi kosz z owocami, sok oraz lupy.
Pięcioro dzieci zjeżdżających z dmuchanej zjeżdżalni, która stoi przed budynkiem Przedszkola
Chłopiec oglądający przez lupę skarby jesieni.
Dwanaścioro dzieci siedzących na dywanie w sali przedszkolnej. Dziewczynki mają ubrane stroje żabek, chłopcy mają założone zielone muchy.
Dzieci, Panie oraz rodzice przebywający na placu zabaw.
Chłopiec siedzący na motorze przed budynkiem przedszkola. W tle widoczne stroje żużlowe oraz dziewczynka.
Grupa dzieci siedząca na krzesłach, w dwóch rzędach w sali przedszkolnej. Przed dziećmi widoczny napis Dzień Przedszkolaka oraz krasnale.
Troje dzieci przebywających na placu zabaw, biegających za bańkami mydlanymi
Dwoje dzieci huśtających się na bocianim gnieździe, na placu zabaw. W tle biega dziecko.
Maskotki - minionki pozujące w ramce z balonami przed budynkiem Przedszkola
Czworo dzieci klęczących na dywanie i trzymających w rękach rysunki. Przed dziewczynkami napis Dzień Przedszkolaka. Dziewczynki mają na głowach opaski z kotkami
Dziewięcioro dzieci stojących i trzymających w rękach piłki. Naprzeciwko stoi trener z klubu sportowego Przedszkolandia.
goście zwiedzający salę przedszkolną.
Czworo dzieci przebywających w sali doświadczania świata. Chłopiec w okularach trzyma rękami kolumnę wodną