PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 22 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Publicznego Przedszkola Nr 12          i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie     na przedszkolaka.W uroczystości brali udział rodzice oraz Pani Dyrektor. Maluszki troszkę niepewnie ale dzielnie, weszły na salę przy podkładzie muzycznym „Jedzie pociąg z daleka”.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Maluszków w gronie przedszkolaków przywitały starszaki Ania, Agatka i Rysiu.Po części artystycznej, Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania zaczarowanym ołówkiem, położonym na ramieniu każdego dziecka, wypowiadając przy tym słowa:PASUJĘ CIĘ NA PRZEDSZKOLAKA”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, medal dzielnego przedszkolaka i upominek.Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech, niektórzy nie kryli łez wzruszenia.Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom    i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!