POLSKIE MIASTA W BAŚNI I LEGENDZIE

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z Tęczy odbyły wycieczkę do Ostrowskiego Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim,  gdzie obejrzały spektakl pt.,, Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Wraz z  Dyziem i  Dionizym, za sprawą czarodziejskiego rogu, najmłodsi przenieśli się w czasie i odbyli niesamowitą podróż zwiedzając polskie miasta.  Odwiedzili Kraków, gdzie poznali historię hejnału mariackiego, Warszawę i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej a także Poznań, gdzie  szukali koziołków ukrytych  na zegarze ratusza. Na koniec czarodziejskiej przygody wszyscy znaleźli się w Kruszwicy, aby usłyszeć legendę o losach króla Popiela, którego zjadły myszy.  Była to zabawnie rozśpiewana wędrówka w czasie, która jednocześnie uczyła i bawiła dzieci.