POWIETRZE BEZ ŚMIECI

                    UWAGA RODZICE !!!
    KONKURS „POWIETRZE BEZ ŚMIECI”

Miasto Ostrów Wielkopolski przystąpiło do konkursu „Powietrze bez śmieci” ogłoszonego w ramach
kampanii edukacyjnej „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” prowadzona przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukaszewicza. Nagrodą dla 5 zwycięskich  gmin jest wybudowanie Naukowej Stacji Zabaw.
Smog to problem, który dotyczy całej Polski. Jedną z głównych przyczyn jest „niska emisja”, czyli m. in. spaliny pochodzące z tradycyjnych kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Poprzez edukację możemy pomóc mieszkańcom zrozumieć jak walczyć z  zanieczyszczeniem powietrza oraz zachęcić do korzystania z „czystych” form ogrzewania. Miasto Ostrów Wielkopolski wytypowało lokalizację takiej stacji w Parku Północnym
przy ul. M. Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim.
            Głosowanie podzielone zostało na 5 etapów. W każdy etapie wyłoniona zostanie jedna gmina, która zdobędzie najwięcej głosów. Wszystkie gminy mają równe szanse. Podstawą wyboru zwycięskiej gminy jest liczba głosów internautów oddana na daną lokalizację w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. I etap głosowania rozpocznie się 24 stycznia i potrwa do 31 stycznia do godziny 23.59.59. Jak głosować? Zasady są proste.
             Głosowanie odbywać się będzie drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl. Każdy chętny, po wejściu na stronę projektu, najpierw będzie musiał obejrzeć krótki filmik, na podstawie którego zostanie zadane pytanie weryfikujące prawidłowe oddanie głosu. Szczegóły głosowania zostaną podane dnia 24.01.2018 r. na stronie internetowej miasta www.umostrow.pl.

Informujemy, że od 1 do 8 lutego 2018 roku trwa II etap głosowania na Naukową Stacje Zabaw w Parku Północnym w Ostrowie Wielkopolskim. Bardzo prosimy  o włączenie się do akcji  i głosowanie.

             ZAPRASZAMY DO CODZIENNEGO GŁOSOWANIA !!!