„SPORT TO ZDROWIE, NIECH SIĘ KAŻDY O TYM DOWIE”

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2019 roku obchodzony jest XI Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich. Celem tych działań jest między innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Nasze przedszkole włączyło się do tej akcji, organizując szereg działań promujących aktywność ruchową. Działania rozpoczęliśmy od zaproszenia wyjątkowych Gości. Odwiedził nas Marek Szpera – reprezentant kraju w piłce ręcznej oraz zawodnik Energii MKS – u Kalisz wraz ze swoimi klubowymi kolegami: Pawłem Adamczakiem i Michałem Drejem. Sportowcy, na świeżym powietrzu, przeprowadzili z przedszkolakami rozgrzewkę a także gry i zabawy ruchowe z piłką. W kolejnych dniach planujemy dalsze sportowe zmagania, turnieje, konkurencje, ćwiczenia gimnastyczne. Mamy nadzieję, że swoimi działaniami zachęcimy dzieci jak i rodziców do podejmowania aktywności ruchowej. Zapraszamy do galerii zdjęć, która będzie na bieżąco aktualizowana 🙂