ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Początek roku szkolnego to doskonały czas na spotkania integracyjne, ogniska, grille i zabawy na świeżym powietrzu. „Święto pieczonego ziemniaka”, które dzieci z grupy V wraz z rówieśnikami z oddziału specjalnego obchodziły w dniu dzisiejszym, było okazją do wspólnego spędzenia czasu. Przedszkolaki, tuż po śniadaniu, wsiadły do autokaru i wyruszyły do „Borowianki”, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Mali wycieczkowicze poznali historię ziemniaka, dowiedzieli się skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Uczestniczyli również w konkurencjach sprawnościowych z ziemniakiem w roli głównej oraz zajęciach plastycznych. Z pewnością największą atrakcją była przejażdżka bryczką oraz grill z degustacją pieczonych ziemniaków i kiełbasek. Był to dzień pełen atrakcji, który dzieci na pewno zapamiętają przez długi czas.