W BIBLIOTECE DZIECIĘCEJ

W naszym przedszkolu książka zajmuje bardzo ważne miejsce w codziennych zajęciach i zabawach. W każdej grupie wiekowej codziennie czyta się utwory literackie, zarówno te wybrane przez dzieci z kącika książki jak i  przyniesione z domu. Niewątpliwie wielką atrakcją dla najmłodszych jest wycieczka do biblioteki, którą wczoraj odbyły dzieci z grupy III. W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Królowej Jadwigi, obejrzały nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział we wiosennych, bibliotecznych zajęciach, podczas których wysłuchały ciekawej bajki oraz wykonały pracę plastyczną. Wizyta w bibliotece  była dla najmłodszych bardzo interesująca. Mali czytelnicy obiecali, że wrócą, aby móc skorzystać z bogatej oferty czytelniczej dla dzieci.