W FABRYCE BOMBEK

W środę 4 grudnia 2019 roku dzieci z grupy III i V pojechały na wycieczkę do Fabryki Bombek w Krośnicach, gdzie poznały proces powstawania ozdób choinkowych. Na początku przedszkolaki odwiedziły „dmuchalnię”, w której pracownicy, ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzali przeróżne kształty. Następnie najmłodsi zapoznali się z etapem „srebrzenia” bombek, podczas którego ozdoby uzyskiwały piękny, błyszczący podkład. Później dzieci odwiedziły „dekoratornię”, gdzie przyglądały się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Niewątpliwie największą atrakcją wycieczki były warsztaty, podczas których przedszkolaki samodzielnie ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Wizyta w fabryce bombek wprowadziła przedszkolaków w magiczny, świąteczny nastrój 🙂