W MUZEUM MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO

9 października  dzieci z grupy IV, V, VII oraz VIII udały się do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na wystawę poświęconą tradycjom Ochotniczej Straży Pożarnej, która została zorganizowana z okazji 150-lecia istnienia straży. Na ekspozycji dzieci mogły zobaczyć liczne pamiątki będące w posiadaniu ostrowskiej OSP oraz w zbiorach Muzeum. Niewątpliwą atrakcją wystawy był dawny sprzęt ratowniczy oraz kolekcja modeli wozów strażackich, model starej ostrowskiej remizy, a także przegląd dawnych i współczesnych hełmów strażackich. Największą atrakcją zarówno dla chłopców jak i dziewczynek było przymierzenie hełmu strażaka.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była możliwość obejrzenia kuchni babuni, gdzie w sali zamienionej na kuchnię z lat 30. mogliśmy obejrzeć typowe meble, naczynia i inne sprzęty. Była to doskonała okazja do podróży w przeszłość, do lat dzieciństwa naszych dziadków, poznania historii dnia codziennego – tak zwyczajnej, a tak niezwykłej.