WARSZTATY Z PYRĄ I GZIKIEM

We wtorek 25 września przedszkolaki z grupy V, VI, VII i VIII pojechały na wycieczkę integracyjną do Parku Przygód Górecznik.  Zajęcia rozpoczęły się od lekcji edukacyjnej. Przewodnik zaprezentował najważniejsze aspekty uprawy ziemniaka, która jak się okazuje „kołem się toczy”. Najpierw jest ziemniak, którego sadzimy w starannie przygotowany dołek. Potem wyrasta z niego kwiat, który wymaga określonej pielęgnacji. Kolejnym etapem jest bulwa, a na końcu są wykopki. Najmłodsi prześledzili proces uprawy ziemniaka od początku do końca. Jednak najsmaczniejszym punktem warsztatów była  oczywiście konsumpcja. Dzieci mogły stworzyć własną kompozycję z ziemniaka i białego serka oraz dowiedzieć się jak smakował obiad ich pradziadów. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Kompleksie Górecznik i zagrodzie ze zwierzętami oraz wizyta w Chatce Czerwonego Kapturka. Atrakcji było nie mało a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek.