WIZYTA W MUZEUM 3 D – „ULICAMI DAWNEGO OSTROWA”

We wtorek 16 października dzieci z grupy IV miały możliwość pospacerować ulicami Ostrowa z początków XX wieku. Wszystko za sprawą Muzeum 3 D, które na parterze ostrowskiego ratusza cieszy się ogromnym powodzeniem. Przedszkolaki zobaczyły dawne, autentyczne sklepy, zasiadły w starym kinie,  a w zrekonstruowanym zakładzie fryzjerskim w stylu retro, dzięki technologii kinect, zobaczyły swoje odbicie w wielkoformatowym monitorze w dowolnie wybranym stroju z epoki. W tle słyszalne były dźwięki ówczesnego miasta, a więc gwar ludzi, stukot koni oraz dźwięki pojazdów jeżdżących po bruku. We wnękach zaprojektowane zostały witryny sklepowe z ekspozycją towarów, a elementami scenograficznymi są ławki, miejskie  latarnie z tamtej epoki oraz stylizowany słup ogłoszeniowy.