WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

W czwartek 20 lutego dzieci z grupy V i VIII odbyły wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim – Filia dla Dzieci i Młodzieży. Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci oraz obejrzały książki, którymi były zainteresowane. Dowiedziały się także, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem i jak powinno się w niej zachowywać. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a oglądając film edukacyjny „WŁĄCZ ostrożność”, poznały zagrożenia elektryczne, które mogą czyhać w domu, na ulicy czy podczas niewłaściwej zabawy. Niewątpliwie wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość! Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece rozbudziła wśród dzieci zainteresowanie książką i zachęci rodziców do zapisania małych czytelników a także codziennego czytania swoim pociechom! 🙂