BĄDŹ BEZPIECZNY – WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU

W środę 17 października Nasze Przedszkole odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Pani Policjantka i Pan Policjant przeprowadzili pogadankę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa: jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam a komu nie?…. Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z zaproszonymi Gośćmi. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Policjantka uświadomiła także najmłodszych o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, używaniu kamizelek odblaskowych oraz o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek Policji i zgodnym chórem obiecały, że ZAWSZE BĘDĄ OSTROŻNE NA DRODZE !!!