DOROTKA W KRAINIE OZ

Dzisiaj przedszkolaki z Tęczy odbyły wycieczkę do Kina Komeda, gdzie obejrzały musical „Dorotka w krainie Oz”. Dorotka, główna bohaterka sztuki, podczas tornada przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowani za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc dziewczynce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble marzącego o rozumie Blaszanego Drwala, który pragnie mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. W czasie podróży bohaterowie napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Podczas musical aktorzy zabrali dzieci do bajecznej krainy Oz, gdzie dowiedziały się jak ważną rolę w życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.