DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu  w bieżącym roku obchodzono we wtorek 5 lutego. Tego dnia starszaki z grupy V uczestniczyły w pogadance na temat Internetu, podczas której wykazały się dużą wiedzą. Uczestnicząc w grach ruchowych i bawiąc się kłębkiem wełny, tworzyły sieć internetową. Dzieci obejrzały także bajkę z serii „Sieciaki.pl”, poprzez którą zostały zapoznane z podstawowymi  zasadami bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci.  Doskonale poradziły sobie również w konkursie, trafnie odpowiadając na stawiane pytania dotyczące właściwego korzystania  z Internetu. W nagrodę otrzymały kolorowanki oraz zostały obdarowane znaczkami.

Zachęcamy wszystkich rodziców do podejmowania rozmów z dziećmi i uświadamianie im zagrożeń płynących z korzystania z sieci i gier komputerowych, z tabletów, laptopów, telefonów komórkowych.