DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE DZIECIĘCEJ

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym dzieci z grupy V, w piątek  24 listopada, udały się do Biblioteki Dziecięcej w Ostrowie Wielkopolskim, aby świętować ze swoimi przyjaciółmi –  pluszowymi misiami. Tam czekało na nich mnóstwo misiowych atrakcji.  Najmłodsi  poznali  historię powstania pluszowego misia, wysłuchali  ciekawostek – o misiach bajkowych i tych prawdziwych, poznali wiersze, piosenki, udzielali odpowiedzi na misiowe zagadki. Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania fragmentów  książek, których bohaterami są sympatyczne misie. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało specjalnie przygotowaną opaskę z misiem i małe co nieco… czyli słodkości. Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i jednocześnie do dobrej zabawy.