ILUSTRACJA Z BAJKI – POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 9 maja  w „Galerii 33″ w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się wystawa prac dzieci przedszkolnych podsumowująca Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Ilustracja z bajki”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań plastycznych oraz czytelniczych, promowanie talentów plastycznych dzieci oraz  integrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli z przedszkoli Powiatu Ostrowskiego. Nasze przedszkole reprezentowała Lenka Baszak z grupy IV, która wykonała przepiękną ilustrację do bajki pt. „Czerwony kapturek”. Wśród rozmaitości kolorów i tematów można było oglądać również ilustracje z takich bajek jak: Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek, Kot w Butach, Kraina Lodu, Spiderman czy Jaś i Małgosia. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Po części oficjalnej wernisażu goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a także do  zwiedzania galerii, gdzie można było podziwiać prace małych artystów.