KROŚNICE PEŁNĄ PARĄ

W czwartek 7 czerwca dzieci z grupy II, III, IV i V wyruszyły na  wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Krośnic – miejscowości położonej w Dolinie Baryczy. Swoją wyprawę zaczęły od przejazdu kolejką wąskotorową oraz zwiedzania parowozowni. Podczas jazdy, zatrzymując się na pięciu mniejszych stacjach, na których umieszczono tablice edukacyjne,  podziwiali piękno przyrody znajdującej się wokół stawów hodowlanych. Po przejażdżce, swoją energię i naturalną potrzebę ruchu najmłodsi mogli wykorzystać podczas zabaw na placu zabaw. Kolejnym etapem podróży była wizyta w Domu Drzewa czyli zabytkowej wyłuszczarni szyszek. Tam dzieci rozpoznawały zwierzęta żyjące w lesie. Kolejną atrakcją przygotowaną dla wycieczkowiczów było ognisko, na którym piekły się pyszne kiełbaski. Kiedy wszyscy już się posilili, mogli spożytkować swoją energię bawiąc się na świeżym powietrzu. Zadowoleni i pełni nowych wiadomości oraz wrażeń przedszkolaki wróciły do naszego miasta.