Pokazywaniedzieciom ilustracji do czytanej bajki

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu dzisiejszym grupa Delfinki obchodziła „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał oraz kto wymyśla i pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, odgadywały zagadki, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Na koniec wykonały pracę plastyczną i przeniosły się do przedszkolnego kina, gdzie mogły obejrzeć jedną z ulubionych bajek.