PRZEDSZKOLAKI O EKOLOGIĘ DBAJĄ, BO SWOJE MIASTO KOCHAJĄ

16 czerwca na stadionie STAL przy ulicy Kusocińskiego już po raz jedenasty odbyła się Spartakiada Przedszkolaków, jednak tym razem pod hasłem „Przedszkolaki o ekologię dbają, bo swoje miasto kochają”. Zawody rozpoczęto ceremonią wprowadzenia wszystkich drużyn przedszkolnych, które zaprezentowały się w radosnych nastrojach  podczas wspólnej parady. Po „ekologicznej” prezentacji na czerwonym dywanie naszej modelki – Malwinki z grupy IV, dzieci z poszczególnych grup wiekowych wzięły udział  w  konkurencjach sportowych: toczeniu kul gazetowych, biegu z pudełkami po chusteczkach na stopach, biegu slalomem z balonem i wytłaczankami oraz toczeniu puszki po napoju. Wiernymi kibicami maluchów byli rodzice, dziadkowie  oraz  rodzeństwo a tatusiowie mogli się wykazać sprawnością  fizyczną podczas przeciągania liny i konkurencji „Stonoga”. Impreza zakończyła się wręczeniem  wszystkim przedszkolakom pamiątkowych medali i wypuszczeniem balonów z dziecięcym przesłaniem.