W sali przedszkolnej na krześle siedzi górnik i pokazuje dzieciom swój strój , w który jest ubrany. Czarna marynarka ze złotymi guzikami i czarne spodnie. Na głowie ma czapkę z białym pióropuszem. Dzieci siedzą przed nim na dywanie. Chłopiec dotyka guzika przy marynarce.

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

12 stycznia grupę V odwiedził Górnik Pan Sławomir – tata Wojtka , aby poszerzyć wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Przedszkolaki dużo dowiedziały się również na temat wydobywania ropy naftowej oraz gazu. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Pań Sławomir wytłumaczył jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce „czako” i kto je nosi. Dzieci wysłuchały również bajki przeczytanej przez naszego gościa. Dziękujemy tacie Wojtka za poświęcony czas i zaangażowanie🙂

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM