W BIBLIOTECE DZIECIĘCEJ

27 marca przedszkolaki z grupy V, VII i VIII pojechały do Biblioteki Dziecięcej przy ulicy Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas pobytu dzieci zostały zapoznane z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, dowiedziały się  jak zostać czytelnikiem oraz uczestniczyły w zajęciach o tematyce Świąt Wielkanocnych. Pracownicy biblioteki przygotowali dla dzieci ogrom niespodzianek. Były zajęcia plastyczne, konkurencje sprawnościowe, czytanie fragmentów bajek i rozwiązywanie zagadek. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat  tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz symbolicznym znaczeniu pokarmów znajdujących się w koszyczku ze święconką. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach,  chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Na zakończenie spotkania  wykonały prace plastyczne – wielkanocne kurczaki. Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania, które dostarczyło im wiele wrażeń i solidną porcję wiedzy.