W KRAINIE TOLERANCJI

Dzisiaj przedszkolaki z grupy V i VIII, w ramach zajęć integracyjnych, włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który przypada w sobotę 16 listopada. Podczas zajęć, dzieci uczestniczyły we wspólnych grach i zabawach oraz obejrzały bajkę „Brzydkie kaczątko”, która niesie ze sobą uniwersalne przesłanie „inny” nie znaczy „gorszy”. Przedszkolaki poznały również znaczenie słowa „tolerancja” oraz próbowały definiować to pojęcie na swój sposób. Po dzisiejszych, wspólnych  zajęciach nasi wychowankowie z pewnością zapamiętają, że każdy człowiek jest inny i wyjątkowy, niezależnie od pochodzenia i kultury zasługuje na szacunek i akceptację. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali medale szanującego i życzliwego przedszkolaka oraz wykonali wspólną pracę plastyczną:-)