W WARSZTATOWNI „MYDŁO I POWIDŁO”

20 marca dzieci z grupy II odbyły wycieczkę  do warsztatowni  „Mydło i powidło” przy ulicy Wolności w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku wizyty poznały etapy poznawania mydła, a następnie  z wielkim zaangażowaniem komponowały mydełka według własnego pomysłu. Każde dziecko wykonało samodzielnie mydełko dobierając foremkę, zapach, kolor, a także dodatki np. suszoną lawendą, płatki kwiatów. W czasie, kiedy mydła zastygały, przedszkolaki odwiedziły Muzeum Historii Wody, Brudu i Higieny. Poznały historię produkcji mydła, dowiedziały się niezwykle interesujących faktów dotyczących dbania o higienę kiedyś i dziś, a także poznały dawne sprzęty gospodarstwa domowego związane z toaletą i higieną. Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń oraz bogatsze o nowe umiejętności i wiadomości.