WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

11 marca w związku z realizacją projektu edukacyjnego „Bezpieczny przedszkolak”, dzieci z grupy III gościły Ratownika Medycznego – Pana Konrada. Na początku Pan Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca i przypomniał numery alarmowe. Pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru pomarańczowego. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Następnie same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się „małymi ratownikami”. Bardzo dziękujemy panu Konradowi za wizytę w naszym przedszkolu. To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i owocne w wiadomości! 🙂