WYCIECZKA DO MEDIATEKI

W poniedziałek  11 marca dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce do MEDIATEKI przy ulicy Kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. Tam przedszkolaki miały możliwość obejrzenia  pomieszczeń, którymi dysponuje Ostrowski Przystanek Kultury: wypożyczalnię, czytelnię,  bajkotekę, kino i wiele innych.  W dziale robotyki, najmłodsi poznali sympatyczne roboty Jimu, które można składać, programować oraz sterować za pomocą tabletów. W  bajkotece  przedszkolaki znalazły się w fantastycznym świecie, który w magiczny sposób łączy świat sztuki z zabawą, zaopatrzony w  dotykowe komputery, tablety,  zagadkowe i sprawnościowe panele fun box, klocki najnowszej generacji oraz  gry playstation. Natomiast w kameralnej sali kinowej, w niecodziennej pozycji półleżącej, z ekranem umieszczonym wysoko nad głowami,  dzieci obejrzały bajkę „Mój przyjaciel Necio”, której bohaterem jest przyjazny robocik zapraszający najmłodszych do bezpiecznej „zabawy w Internet”.  Wszystkie propozycje były dla przedszkolaków bardzo atrakcyjne i wielu z nich obiecało, że wróci do Mediateki 🙂