Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

9 października dzieci z grupy III odbyły wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości strażaków dzieci obejrzały z bliska samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia hełmu i obejrzenia wozu strażackiego.Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Pan Strażak przypomniał w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków, być może marzenia chłopców się ziszczą i zagoszczą w strażackich szeregach. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. A oto nasze wspomnienia….