Z ZIEMNIAKIEM W ROLI GŁÓWNEJ

Święto dziś ziemniaka mamy,
Zatem  wszystkich zapraszamy.
Na konkursy i zawody
Na zagadki i podchody…

Te słowa towarzyszyły dziś naszym kochanym przedszkolakom, którzy tuż po śniadaniu rozpoczęli obchody tego wyjątkowego święta. Powodem do uhonorowania ziemniaka jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków oraz przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy i udziału w konkurencjach, których bohaterem był… ziemniak. Tego dnia wszystko kręciło się wokół ziemniaka – królował nie tylko w zabawach i konkurencjach ale także w serwowanym menu – każdy przedszkolak z apetytem zajadał się „pyrami z gzikiem”. Zwieńczeniem obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka były „ziemniaczane” prace plastyczne. Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara 🙂

Tego dnia odbyły się także pierwsze zajęcia integracyjne w ramach innowacji pedagogicznej  „Ścieżka sensoryczna na 4 pory roku”. W zajęciach brały udział przedszkolaki z oddziału specjalnego z grupy VIII oraz dzieci z grupy IV. Na początku zajęć dzieci posłuchały historii przybycia do Polski ziemniaka, następnie wzięły udział w konkurencjach     z wykorzystaniem ziemniaków. Ten jesienny dzień był pełen atrakcji 🙂