ZAJĘCIA RYTMICZNO – TANECZNE

Zajęcia rytmiczno – taneczne wpływają pozytywnie na wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, opierając się na naturalnej potrzebie ruchu. Zabawa przy muzyce stymuluje wyobraźnię i w konstruktywny sposób wykorzystuje niespożyte pokłady energii naszych dzieci. Podczas odbywających się w naszym przedszkolu zajęć, poprzez taniec, śpiew, ćwiczenia rytmiczne, grę na instrumentach perkusyjnych, zabawy ruchowe przy muzyce, ilustracje ruchowe do muzyki następuje wspomaganie rozwoju dzieci w sferze psychofizycznej i umysłowej. Tematyka zajęć nawiązuje do aktualnej pory roku. Przedszkolaki czerpią radość zarówno z nauki kroków tanecznych jak również ze spontanicznej improwizacji ruchowej. Istotnym elementem zajęć są pomoce dydaktyczne takie jak: instrumenty perkusyjne, chustki, woreczki gimnastyczne, bibułki, pałeczki, chusta animacyjna, z których dzieci bardzo lubią korzystać. Na zajęciach wykorzystywane są utwory muzyki klasycznej jak i współczesnej a dobra zabawa jest nieodłączną częścią zajęć.