MIKOŁAJKI Z KAPELĄ „GÓRALSKA HORA”

Żywiołowa, porywająca muzyka, kolędy i pastorałki, góralskie stroje, unikatowe instrumenty muzyczne, a także gwara góralska… To wszystko towarzyszyło nam  w Mikołajki,  podczas występu kapeli „Góralska Hora”. W trakcie koncertu dzieci miały okazję posłuchać autentycznej, pięknej gwary góralskiej w piosence i prozie,  usłyszeć  dźwięki  płynące z unikatowych instrumentów muzycznych oraz zobaczyć oryginalne stroje góralskie i poznać ich nazewnictwo . Przedszkolaki śpiewały, tańczyły, klaskały i podskakiwały w rytm góralskiego akompaniamentu.

W tym dniu atrakcji nie było końca,  bowiem o naszych milusińskich nie zapomniał  Mikołaj 🙂 .  Najmłodsi otrzymali mikołajkowe słodkości  oraz zabawki na przedszkolne sale. Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen atrakcji, wrażeń i niespodzianek.